28. ročník je za námi....

....130 účastníků v hlavním závodě, 104 nadějných závodníků na startu v závodu žactva a 24 odvážných ve štafetách. Na trati fandící diváci a k tomu krásný, sluncem prosvícený, ale chladný zámecký park. Tak takový byl letošní Žamberský duatlon, po osmé v řadě pořádaný jako Mistrovství České republiky. 

 

Závodilo se celkem ve 22 kategoriích jednotlivců a 2 kategoriích štafet.  Vítězství v hlavním závodě vybojoval Vojtěch Bednárský ze Šumperka a Tereza Svobodová z Czech TRI K. Teamu.

Ze žambereckých závodníků si nejlépe vedl Jarda Moravec, který se stal mistrem republiky v kategorii nad 60 let a stříbrný Vláďa Fikejz. Na třetích místech ve svých kategoriích doběhli Lukáš Kristejn a Franta Fajfr.

 

Rád bych tímto poděkoval všem dobrovolníkům a členům Sboru dobrovolných hasičů za jejich pomoc při zajištění bezpečného průjezdu cyklistickou částí a občanům města za ohleduplnost a pochopení s dočasným omezením. 

Děkuji panu Davidu Parishovi, který nám každoročně umožnuje uspořádat tento závod v krásném prostředí zámeckého parku.

 

Seznam osob, které se jakkoliv podílí na přípravě závodu (napečení 370 ks finišerských medailí, stavba tratě a zázemí závodu,  zajištění občerstvení a dalšího nezbytného závodního i po závodního servisu, atd. …. je dlouhý.  Děkuji Vám všem, že do toho jdete každý rok s námi. 

 

V neposlední řadě bych chtěl poděkovat Vám sponzorům a partnerům závodu, neboť bez Vaší významné podpory by nebylo možné uspořádat v pořadí již 28. ročník Žamberského duatlonu.  

Ať Vás i nadále sportování těší a budeme se na Vás těšit v sobotu 21. září 2019 na dalším ročníku Žamberského duatonu.

                                     

                                                           Tomáš Strnad za pořadatelský 3D Fitness Race Team

 

  • Kompletní fotogalerie ze závodu zde
Sponzoři-poděkování
Start 1
Start 2
Zpět